• JADŁOSPIS BEZ NABIAŁU 1800 KCAL (7DNI)

JADŁOSPIS BEZ NABIAŁU 1800 KCAL (7DNI)

KALORYCZNOŚĆ DIETY
32.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 535536355

JADŁOSPIS BEZ NABIAŁU 1800 KCAL (7DNI)

 

 

 

Jeśli z jakiegoś powodu, chcesz ograniczyć nabiał w swojej diecie. To dobre miejsce, by rozpocząć. Nietolerancja produktów mlecznych coraz częściej zdarza się u dzieci, choć cierpią na tę przypadłość także dorośli. Nie ma innego sposobu na zredukowanie dolegliwości, jakie pojawiają się po spożyciu mleka i jego przetworów, niż zrezygnowanie z tych produktów całkowicie. Wprowadzenie diety bezmlecznej może być problematyczne, gdyż trzeba dokładnie wiedzieć, czym zastąpić mleko, by dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość białka i wapnia. Ponadto niektóre  zamienniki mleka nie są wcale tak łatwe do zdobycia. Zobaczmy, jak wprowadzić dietę bezmleczną.

 

Dieta bezmleczna jest dietą eliminacyjną, będąca jednocześnie sposobem na leczenie alergii na mleko i jego przetwory. Taki sposób żywienia przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które nie tolerują zawartej w mleku laktozy, bądź też są uczulone na białka mleka. Choć dieta bezmleczna najczęściej bywa wprowadzana u dzieci, gdyż to u nich najczęściej występuje alergia, z mleka powinny zrezygnować także matki karmiące małych alergików oraz wszystkie inne osoby, u których mleko i jego przetwory wywołują nieprzyjemne dolegliwości.

 

Stworzenie diety bezmlecznej nie musi być skomplikowane, jeżeli wiemy, czym zastąpić nabiał. Jest to największa przeszkoda dla osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez jogurtu, chleba z serem żółtym czy szklanki mleka. O tym, jakie zamienniki można wdrożyć do diety, dowiecie się później, podczas tworzenia jadłospisu diety bezmlecznej należy bowiem pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Uzupełnianiu składników mineralnych. Mleko i jego przetwory to istotne źródło wapnia, który jest niezwykle ważny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Chcąc uzupełnić dietę w ten składnik, warto sięgnąć po takie produkty, jak: fasola, tofu, migdały, jarmuż, nasiona chia, sezam czy brokuły. Warto sięgać także po zboża i produkty z pseudozbóż bogate w białko - amarantus, komosę ryżową, kaszę jaglaną.

 

Przygotowałam zbilansowany jadłospis nie zawierający nabiału. Dzięki niemu możesz przestać się martwić czy Twoja dieta będzie małodoborowa. 

  

Dieta w zestawie posiada: 

1.     7 dniowy jadłospis  

2.     Skrót tygodniowy na każdy tydzień,

3.     Każdy dzień rozpisany na posiłki,  

4.     Użytkowe miary produktów,  

5.     Listę zakupów na cały tydzień, 

6.     Tabelki do kontroli postępów    

 


Przykładowe dania z jadłospisu: 

1. Kanapki z pastą awokado 

 2. Gryczany mus na słodko z nektarynką 

3. Brzoskwiniowa owsianka

4. Pomidorowa z brązowym ryżem

5. Makaron z łososiem i suszonymi pomidorami  

6. Aromatyczne curry z tofu 

7. Ziołowe pulpety 

 

* Zapoznaj się z pełnym opisem produktu przed zakupem.  


 


 

 

ROZKŁAD MARKOSKŁADNIKÓW 

  • BIAŁKO 15 %
  • TŁUSZCZE 30 %
  • WĘGLOWODANY 55 % 

 


  

Dodatkowe informacje:

  •  jadłospis składa się z 4 posiłków (śniadanie, drugie śniadanie, obiad i kolacja)
  • składniki w diecie: jaja, owoce, warzywa, napoje roślinne, ryby, jogurty roślinne, tofu, mięso 
  • nie posiada: mleka, nabiału

 


 

* Sprzedawca poucza niniejszym Kupującego, że dalsze rozpowszechnianie produktów elektronicznych przez Kupującego bez zgody Sprzedawcy stanowi naruszenie praw autorskich przysługujących Sprzedawcy do produktów elektronicznych i może skutkować odpowiedzialnością cywilną lub karną. 

  


 

WYBIERZ ZDROWIE DLA SIEBIE!

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.