• O mnie

199A1035-web-kopia(1).jpg


PSYCHODIETETYK, DIETETYK  

mgr Roksana Matejka 


 

Dietetyk i pasjonatka naukowego podejścia, której ciągle mało nauki. Dzięki czemu możesz być pewien, że wiedza, którą przekazuje jest na bieżąco aktualizowana, co daje Ci najlepsze rozwiązanie Twojego problemu.DROGA KSZTAŁCENIA

Absolwentka Politechniki Opolskiej na wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. W swojej pracy magisterskiej szczegółowo zbadała wpływ diety na rozwój miażdżycy w organizmie. Moja praca magisterska pomogła jej zrozumieć problem związany z chorobami wieńcowymi i układu sercowego, przez co jest w stanie pomóc osobą z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą i miażdżycą. Wszelkie nieprawidłowości związane z przepływem krwi są niezmiernie ważne.

 

Absolwentka Dietetyki w Instytucie Dietetyki i Promocji Zdrowia w Centrum Kształcenia w Katowicach. Dzięki tym studiom przyswoiła podstawowe zagadnienia dietetyczne. Przez co Twoja dieta będzie dobrze zbilansowana, będą w niej składniki jakich potrzebujesz do zdrowego funkcjonowania. Będą też takie jakie lubisz - schabowe, naleśniki, mielone czy bigos? Nie ma problemu znajdziemy na nie miejsce w Twojej rozpisce.

 

Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na kierunku Psychodietetyka. Gdzie nauczyła się praktyki związanej z konsultacjami. Potrafi zrozumieć lepiej Twoje problemy, rozmawiać i doradzić odpowiednie rozwiązanie. Jeśli potrzebujesz rozmowy to idealnie, wizyty nigdy nie są krótkie. Czas konsultacji online lub stacjonarnie to około godzina.

 

Uczestniczka wielu kursów i szkoleń na terenie Polski, między innymi z zakresu dietetyki, dietetyki sportowej oraz dietoterapii u najlepszych trenerów i dietetyków w kraju. Ucząc się od lepszych, podwyższa swoją poprzeczkę dotyczącą wiedzy. Dzięki temu jestem w stanie Ci pomóc w najdziwniejszych problemach takich jak bezsenność, zaparcia, słaby wygląda włosów czy cery.
PRACA W GABINECIE

Na codzień zajmuje się pacjentami, prowadząc wizyty stacjonarne w województwie opolskim, dolnośląskim i śląskim (Wrocław, Tychy, Opole, Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice Głogówek, Głubczyce, Ujazd, Łany).

 

Skoro nie jesteś z okolic możesz się umówić na konsultacje on-line. Jeśli „obawiasz się” technologii, spokojnie możesz też wybrać opcje konsultacji telefonicznej. Każda wizyta jest przeprowadzona skrupulatnie. Co to oznacza? Przed wizytą następuje zapoznanie się z wcześniej wypełnioną przez Ciebie ankietą, są również pytania jeśli coś jest nie jasne, przeprowadzona jest analiza wyniki badań wykonanych przed wizytą, wspólne planowanie działań, wszelkie ustalenia otrzymujesz później na swój adres mailowy.
WSPÓŁPRACA

W pracy dietetyka specjalizuje się schorzeniami związanymi z redukcją wagi, jelitami, gospodarką hormonalną, cukrową oraz otyłością/ nadwagą. Redukcja wagi to najczęstszy problem z którym zgłaszają się klienci, co też pozwala zdobyć doświadczenie w tym jakże ważnym dla społeczeństwa zakresie. Działamy spokojnie, bez zakazów, nakazów. Klient ma wyjaśnione jak się odżywiać, by zredukowane kg odeszły na zawsze i pozostała wspaniała sylwetka. Dieta bez diety. Dieta to również głowa, więc dbanie o zdrowie psychiczne klienta i spokojne podejście do tematu to klucz.

 

W większości klientami gabinetu są kobiety. Jej aktualna praca skupia się nie tylko na tematyce wpływu diety na zdrowie człowieka, ale również na kwestiach dotyczących higieny snu, higieny jedzenia, wpływu niebieskiego światła czy tworzyw sztucznych na rozwój chorób w organizmie. Podchodzi holistycznie do zdrowia swoich pacjentów. Przegląd od a do z Twojego zdrowia, zalecenia i redukcja wagi. Bez problemów. Bez głodówek z pracą nad sobą, tak by efekt pozostał na dłużej.

 

Twoje zdrowie jest w Twoich rękach i to Ty zdecydujesz co z nim zrobić.