• JADŁOSPIS FLEKSITARIAŃSKI 1700 KCAL (7-DNI)

7-DNIOWY JADŁOSPIS FLEKSITARIAŃSKI 1700 KCAL

39.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Średnia dostępność

Zamówienie telefoniczne: 535536355

JADŁOSPIS 7-DNIOWY FLEKSITARIAŃSKI 1700 KCAL

 

 

Dobra, jeśli jesteś osobą która stawia na warzywa i owoce, dodatkowo też chciałaby ograniczyć spożycie mięsa, ale nie za bardzo wie jak to nazwać i nie chcesz się wbijać w niepotrzebne ramy... to zjawiam się z rozwiązaniem. Ten trend żywieniowy nazywa się DIETĄ FLEXI.

 

Fleksitarianizm to stosunkowo nowy trend dietetyczny, oparty na ograniczeniu spożycia mięsa. W diecie z mięsa występuje jedynie drób. Wiemy, że dieta to kluczowa sprawa dla naszego zdrowia, ograniczenie i zbilansowanie pewnych produktów, a przede wszystkim prawidłowa obróbka termiczna. Mięso samo w sobie nie jest złe, ale często obróbka termiczna typu. panierowanie, smażenie może jednak być dla nas szkodliwe, szczególnie nadużywając tych sposobów. 


 Nazwa pochodzi od słowa flexible (z j. angielskiego: „elastyczny”, „giętki”). Dosłownie jest to elastyczny sposób odżywiania, który daje nam swobodę, nie przylepia metki "nie jem mięsa" i "jestem wege". Bez etykiet i niepotrzebnych rozterek - zdrowa dieta pozwalająca wykorzystać najlepsze cechy produktów spożywczych. 

 

Główna i jakże prosta zasada omawianej diety to: dużo warzyw – mało mięsa, z naciskiem właśnie na znaczne ograniczenie białka i tłuszczu zwierzęcego – głównych winowajców chorób przewlekłych.

 

Założenia jadłospisu:

 • Jadłospis składa się głównie z produktów pochodzenia roślinnego, czyli: warzyw, owoców, orzechów i pestek nasion. Węglowodany pochodzą przede wszystkim z pełnych ziaren zbóż, natomiast białko z roślin strączkowych (fasola, groch, ciecierzyca, soczewica). Zdrowe tłuszcze czerpiemy zaś z orzechów, pestek nasion i olejów roślinnych z pierwszego tłoczenia na zimno. Owoce z uwagi na zawartość fruktozy stosujemy jedynie jako dodatki, czyli w formie przekąsek lub deserów. Jak widzimy, dieta ta jest bogata w jakże cenny błonnik.
 • Posiłki zawierają cenne kwasy omega-3. Znajdują się one przede wszystkim w olejach roślinnych (zalecane są: oliwa z oliwek, olej rzepakowy, lniany oraz z pestek dyni), roślinach oleistych, orzechach i pestkach nasion. Dopuszczalna jest również suplementacja.
 • Ograniczone jest mięso i wyroby mięsne. W omawianej diecie nie ma jednoznacznej normy ich spożycia. Generalną zasadą jest sporadyczne jadanie produktów zwierzęcych.
 • Z diety wyeliminowane są złe węglowodany, czyli produkty z oczyszczonej mąki (pieczywo, makarony), produkty cukiernicze i słodkie napoje
 • Do posiłków są przewidziane duże ilości ziół jako przypraw – są zdrowe i nadają posiłkom przecudnych smaków.
 

Dieta w zestawie posiada:

1. 7 dniowy jadłospis

2. Tygodniową tabelę,

3. Każdy dzień rozpisany na posiłki, ze szczegółową instrukcją przygotowania,

4. Użytkowe miary produktów - łyżka, szklanka, garść (nie musisz ważyć produktów),

5. Listę zakupów na cały tydzień - oszczędzasz czas,

6. Tabelki do kontroli postępów - dzięki, której dokonasz samokontroli i pomiarów.

 


Przykładowe dania z jadłospisu znajdziesz w grafice u góry. 

 

* Zapoznaj się z pełnym opisem produktu przed zakupem.  

 

 


 

ROZKŁAD MARKOSKŁADNIKÓW

 

 • BIAŁKO 22 %
 • TŁUSZCZE 35 %
 • WĘGLOWODANY 43 % 

 


  

Dodatkowe informacje:

 •  jadłospis składa się z 4 posiłków (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja)
 • składniki w diecie: jaja, owoce, warzywa, napoje roślinne, mięso drób, gluten, strączki
 • nie posiada: przetworzonych produktów, rafinowanych tłuszczy, cukrów 

 


 

* Sprzedawca poucza niniejszym Kupującego, że dalsze rozpowszechnianie produktów elektronicznych przez Kupującego bez zgody Sprzedawcy stanowi naruszenie praw autorskich przysługujących Sprzedawcy do produktów elektronicznych i może skutkować odpowiedzialnością cywilną lub karną. 

  


 

WYBIERZ ZDROWIE DLA SIEBIE!

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.