Suplementacja zyskuje na znaczeniu z roku na rok. Mamy już informacje o jej zasadność stosowania. Uzupełnienie pewnych substancji, aby wyregulować zaburzenia powstałe w organizmie. Ale suplementacja to nie wszystko, pamiętajcie, że najpierw dbamy o dietę, ruch i sen. A później zastanawiamy się nad resztą, co jeszcze możemy dodać? Bez podstaw nie będzie wyników.

 

RADYKALNA ZMIANA ŻYCIA JEST KONIECZNA

„Po co nam te suplementy diety? Kiedyś nie jedli i zdrowi byli.” Znane? Podkreślam istotę radykalnej zmiany życia. Problem zdrowia publicznego - suplementacja wychodzi na przeciw. Niedobory jakościowe. Nasza genetyka, nasz metabolizm nie dostosował się do zmian jakie nadeszły. Nadeszły szybko. Na przestrzeni dekad.

 

TOP 3 PRZED SUPLEMENTACJĄ TO:

  1. RUCH (dopasuj do siebie, rób to co sprawia Ci przyjemność)
  2. SEN (wysypiaj się 7-8 h dziennie, jeśli czujesz się zmęczony zrób sobie drzemkę w ciągu dnia)
  3. DIETA (sezonowa, warzywa, owoce, zbilansowana dieta)

 

Zalecenie żywieniowców nie są przestrzegane przez społeczeństwo, co niestety prowadzi do niedoborów żywieniowych. Skutkując w gorsze samopoczucie, brak sił i zmęczenie. Dodatkowo stres generuje problemy, utrudnia nasz sen, zasypianie, prowokuje i wywołuje niedobory składników aktywnych w naszym organizmie.

 

SUPLEMENTACJA wychodzi na przeciw, chce pomóc, by zapewnić wszelkie składniki w nowym przebodźcowanym świecie. Jako element profilaktyki, w uzupełnianiu terapii lekowych, w uzupełnianiu niedoborów żywieniowych.

 

Suplementacja to nie pigułka na wszelkie problemy, ale wsparcie, które jest nam potrzebne. Suplementacja musi być przeprowadzona racjonalnie.

 

WITAMINA D3

Najbardziej rozpowszechniony niedobór w naszej szerokości geograficznej. Nazywana jest hormonem, bo ma wielokierunkowe działanie i wpływ na nasz organizm. Kojarzy się z regulowaniu i wspieraniem gospodarki wapniowo-fosforowej, czyli wzmacnianie kości. Jest to pierwsza zbadana cecha witaminy D3. Receptory, które pozwalają rozwinąć witaminę D3 działanie są w całym organizmie. Teraz wiemy, że potrzebna jest w każdej tkance naszego ciała.

 

Wpływa na:

  • prawidłową kondycje psychiczną,
  • prawidłową kondycje układu krążenia,
  • jest związana z działaniem układu odpornościowego,
  • nawracające infekcje to niedobory D3,
  • wpływ na mikroflorę jelitową, mikrobiota, ekosystem jelitowy,

 

ZAKRES IDEALNY TO 30-50 ng/ml

Dawka powinna być dobrana indywidualnie. Inna dawka jest zalecana w wyniku mieszczącym się w zakresie referencyjnym, inna zaś w mocnych niedoborach. Polecane jest, aby trzymać się poziom 40/50. Badanie witaminy D3 możecie wykonać w najbliższym laboratorium, nazywa się 25-OH-D3. Dawka standardowa: 2000 j.m rekomendowana dla osób o prawidłowym poziomie, osoby z nadwagą i otyłością, osoby starsze i osoby z ciemną karnacją - suplementacja okrągły rok.

 

Witaminę D3 dawkujemy wraz z posiłkiem, z pokarmami tłustymi, lokowanie jej przy obiedzie. Korzystnie wpływa witamina K2 na wchłanianie witaminy D3. Witamina K2 - jest zalecana w niektórych sytuacjach, ale musimy rozwiać mit, że D3 nie działa bez K2.